L. Ron Hubbard - Efektivní řešení pro 21. století
Úvodní stránka
|
L. Ron Hubbard
|
Kontaktujte nás
|
Další stránky
Úvod
1911-1923 - L. Ron Hubbard
1923-1929 - Na cestě k objevům
1930-1931 - Objevování tajů existence
1932-1938 - Výzkum a objevy
1939-1944 - Výzkumník a námořní důstojník
1945-1949 - Vytvoření vědy o mysli
1950 - Kniha, která nastartovala hnutí
1951-1966 - Založení scientologického náboženství
1967-1986 - Trvalý odkaz
Konec roku 1923 – Washington, D. C.
Celou brožuru si také můžete stáhnout
ve formátu PDF
L. Ron Hubbard: Efektivní řešení pro 21. století
Stáhnout českou edici
(velikost 1.5 MB)

Brožuru si můžete stáhnout i v těchto jazycích:

Angličtina Dánština
Holandština Francouzština
Němčina Italština
Španělština Ruština


Dvanáctiletý zvědavec Ron se s principy freudovské psychoanalýzy poprvé seznámil díky přátelství s velitelem amerického námořnictva Thompsonem, kterého potkal na palubě lodi při své cestě do Washingtonu, D. C., na sklonku roku 1923.


1928 — Guam; autor fotografie: L. Ron Hubbard
Jeho asijské fotografie zakoupil mezinárodní fotografický dům Underwood & Underwood a National Geographic.
A ať už se vydal kamkoli, v jeho mysli byla stále přítomna jedna otázka: „Proč?“ Proč je tolik trápení a lidské bídy? Proč člověk, i přes veškerou starověkou moudrost a vědomosti shromážděné ve známých textech a chrámech, nedokáže vyřešit tak základní otázky, jako jsou válka, šílenství a neštěstí?

Při hledání odpovědí na tyto otázky, ve věku devatenácti let a dlouho před zavedením komerční letecké dopravy či nadzvukových letadel, procestoval více než 400 tisíc kilometrů a kromě Číny navštívil též Japonsko, ostrov Guam, Filipíny a další místa východu. Svět se doslova a do písmene stal jeho školní třídou, v níž dychtivě studoval, zaznamenával viděné a učil se s pomocí vždy přítomných deníků, které pečlivě uchoval pro budoucí odkaz.

Ať už se vydal kamkoli, vždy si našel čas pomáhat ostatním a učit je. Na dalekém ostrově v Pacifiku se mu například podařilo vyděšeným domorodcům dokázat, že úpění ducha v údajně strašidelné jeskyni není nic jiného než hučení rychlého proudu podzemní vody.


Autor fotografie: L. Ron Hubbard
Ve věku sedmnácti let se mu na unikátní fotografii, kterou pořídil nedaleko Nan-k’ou Pass, západně od Pekingu, podařilo zachytit sedm ohybů Velké čínské zdi.
Na ostrovech v jižním Tichomoří pokračoval Ron ve svém hledání a podnikl výpravu hluboko do džungle ostrova Guam, kde objevil starověké polynéské pohřebiště, místo zasvěcené tradici hrdinných válečníků a králů. I přes velké obavy jeho domorodých přátel se mu podařilo prozkoumat posvátné místo – a jeho odhodlání čerpalo právě z neutuchající touhy vědět víc.

Pobyty v Asii a na tichomořských ostrovech měly na Rona hluboký vliv a umožnily mu subjektivní pochopení východní filozofie.


Ron v Zakázaném městě (Peking, 1928) před návratem do Washingtonu, kde měl pokračovat ve formálním vzdělávání.

Avšak i přes všechny divy těchto zemí a hlubokou úctu, již choval k těm, které potkal, ho nadále pronásledovalo jeho trápení: obrázky čínských žebráků žadonících o smrt nad otevřenými hroby v Pekingu, dětí oděných do šatů, pro něž jsou i cáry vzletným pojmem, všudypřítomná nevědomost a beznaděj. Nakonec došel k nevyhnutelnému závěru, že přes moudrost svých starověkých textů nemá východ odpovědi na otázky spojené s mizérií lidského rodu. Bylo to zřejmé z toho, jakého ponížení a utrpení se dostávalo jeho obyvatelům.Scientologické novinky · Stručný životopis L. Rona Hubbarda · Právní postavení Scientologické církve

  © 2009 Dianetické centrum Praha. Všechna práva vyhrazena. Informace o ochranných známkách