L. Ron Hubbard - Efektivní řešení pro 21. století
Úvodní stránka
|
L. Ron Hubbard
|
Kontaktujte nás
|
Další stránky
Úvod
1911-1923 - L. Ron Hubbard
1923-1929 - Na cestě k objevům
1930-1931 - Objevování tajů existence
1932-1938 - Výzkum a objevy
1939-1944 - Výzkumník a námořní důstojník
1945-1949 - Vytvoření vědy o mysli
1950 - Kniha, která nastartovala hnutí
1951-1966 - Založení scientologického náboženství
1967-1986 - Trvalý odkaz
Celou brožuru si také můžete stáhnout
ve formátu PDF
L. Ron Hubbard: Efektivní řešení pro 21. století
Stáhnout českou edici
(velikost 1.5 MB)

Brožuru si můžete stáhnout i v těchto jazycích:

Angličtina Dánština
Holandština Francouzština
Němčina Italština
Španělština Ruština


„Scientologii se podařilo dosáhnout cíle, který je cílem vyjádřeným všemi náboženstvími v průběhu psaných dějin, a sice osvobodit duši pomocí moudrosti.“ – L. Ron Hubbard

Celosvětový rozmach náboženství


Jedna ze 437 přednášek L. Rona Hubbarda v Saint Hillu
Na panství Saint Hill Manor jižně od Londýna se pan Hubbard věnoval intenzivní přípravě scientologů nejen z Evropy, ale z celého světa, aby se mohli vrátit do svých zemí a učit ostatní.

S přibývajícím počtem lidí, kteří se obeznámili s jeho zásadními objevy, začaly ve světě velmi rychle vznikat další církve – ve Spojených státech, v Kanadě, Austrálii, ve Velké Británii,v dalších evropských zemích a v Jihoafrické republice. Mezitím on prostřednictvím svých spisů a přednášek pomáhal předávat své objevy těm, kdo hledali odpovědi.


Od prvních dnů, které pan Hubbard strávil na starém kontinentu, se evropští scientologové snažili zprostředkovat praktický přínos scientologického náboženství obyčejnému člověku z ulice.

V roce 1959 se pan Hubbard a jeho rodina přestěhovali do Anglie, kde zakoupil panství Saint Hill Manor v East Grinstead v Sussexu. Toto panství mělo být následujících sedm let jeho domovem a stát se rovněž světovým centrem Scientologické církve. Zde, kromě neustálého psaní a přednášení, začal intenzivně připravovat scientology z celého světa, aby jednou mohli po návratu do vlasti na oplátku učit další. V polovině šedesátých let se zabýval vývojem podrobného návodu, který by každému krok za krokem pomohl a umožnil dosáhnout stavů vyššího vědomí. Kodifikoval rovněž administrativní principy pro řízení scientologických církví – dílo, které pomohlo rozšířit scientologické hnutí na všechny kontinenty.

V září 1966, v době, kdy byla scientologie zavedená jako jedno ze světových náboženství, rezignoval pan Hubbard na svou funkci výkonného ředitele církve a stáhl se ze správních rad všech církevních korporací, aby se mohl plně věnovat výzkumům nejvyšších úrovní duchovního vědomí a schopností. Na prahu objevů, které byly doposud nepředstavitelné, vyrazil na moře, částečně i proto, aby mohl nikým nerušen pokračovat ve své práci.Scientologické novinky · Stručný životopis L. Rona Hubbarda · Právní postavení Scientologické církve

  © 2009 Dianetické centrum Praha. Všechna práva vyhrazena. Informace o ochranných známkách